Tilak Mitre dámský

 

Bunda Mitre je univerzální Soft Shellová bunda s kapucí. Díky volnějšímu střihu a materiálu poskytuje větší odolnost při různých aktivitách v přírodě, ale také při běžném nošení. Oficiální cena je 4999,- Kč. Což je v porovnání s jinými značkami celkem dost, ale cenu lze přirovnat kvalitě.

 

Bunda Mitre dámský v černé barvě.

 

Dámská Bunda Mitre se vyrábí ve velikostech XS, S, M, L, XL. Mám velikost XS a připadá mi, jak šitá na mě. Barevné varianty jsou vínová /černé zipy, šedá/červené zipy, černá/ červené zipy, hnědošedá/červené zipy. Model bundy Mitre se vyrábí také v pánské variantě. Více zde...

 

Další barevné varianty bundy Mitre.

 

Kladně hodnotím její střih, který je přizpůsoben ženské postavě. Rukávy jsou anatomicky tvarované a ukončené stahováním na suchý zip. Bunda má dvě vnější kapsy a dobrou vychytávkou je kapsa na rameni. Vhodně vyřešený je integrovaný ventilační systém pod pažemi. Při horším počasí jsem ocenila nastavitelnou kapuci s laminovaným štítkem. Samozřejmostí je stahování v bocích a prodloužený zadní díl, který poskytuje dobrou ochranu i v hlubokém předklonu a při sezení.

 

Rukávy jsou ukončeny suchým zipem (vlevo). Na rameni je praktická kapsa na zip.

 

Mitre dámský je vyroben z materiálu WINDSTOPPER® Soft Shell firmy GORE u nějž je uváděna prodyšnost Ret< 6 m2.Pa.W- 1 (min. 20 000 g/m2/24 hod.). S prodyšností jsem neměla problémy, po aktivním pohybu jsem měla bundu zapocenou jen pod batohem. Bunda působí solidním, možná až trochu hamatným dojmem a taky po roce mého užívání neutrpěla žádný šrám. Její nepromokavost jsem nezkoušela v žádném větším dešti, lehký déšť však udrží velice dobře.

Přijemná je také její váha 590 g (velikost L).

 

 

S bundou lze vystačit při téměř všech typech počasí, s výjimkou 10 až 20% případů, kdy člověk bude muset použít ještě další svrchní vrstvu (pláštěnku, goretex. bundu). Pokud je příliš chladné počasí, není problém si pod Mitre dát ještě další vrstvy tepelné izolace.

 

 

Během necelého roku používání jsem s bundou spokojená. Snad jen jedna vada na kráse jsou trochu žmolkující se konce rukávů, což souvisí se suchým zipem na konci.

 

Používám ji jak na sportovní vyžití (kolo, běžky, turistika), tak také na běžné nošení. Prostě jaro, léto, podzim, zima v bundě Mitre je mi prima:-) Úplně na závěr přidávám seznam kladů a záporů tohoto výrobku.

 

KLADY (+)

- anatomický střih

- dobrý systém odvětrání bundy

- mechanická odolnost materiálu

- pevná kapuce se stahováním

 

ZÁPORY (-)

- vyšší pořizovací cena

- žmolkující se konce rukávů (díky suchému zipu, pouze kosmetická vada...)

- kratší střih bundy (nemusí sednout každému)

 

 

 

Více informací nejen o bundě Mitre se dozvíte přímo na webu výrobce. Stačí kliknout na odkaz...

 

 

Verča Drlíková

26. 10. 2010

veronika.drlikova@gmail.com