SENSOR: Lissa

 

Podprsenka je pro nás něžné pohlaví součástí každodenního života. Doprovází nás, ať už jsme v práci, ve škole nebo se vypravíme někam do přírody. Každá žena si určitě potrpí na pěkné spodní prádlo, ale ke sportům a do hor se krajky rozhodně nehodí. Kdo to vyzkoušel, už ví, že není nic příjemného, když vás podprsenka při každém pohybu dře, škrtí nebo se vám ramínka vytlačuji do ramen pod těžkým batohem. Proto bych vám ráda představila sportovní podprsenku LISSA od firmy Sensor, díky níž pro vás budou zmíněné nepříjemnosti minulostí.

 

Jahňací štít (2230 m), Vysoké Tatry.

 

Podprsenka LISSA, jak se dočtete na stránkách výrobce, je velmi oblíbený model. Vyrábí se v pěti barevných kombinacích (šedá, červená, černá/modrá, modrá, bílá/žlutá) a široké škále velikostí (70A, 70B, 75B, 75C, 75D, 80B, 80C, 80D, 85B, 85C). Maloobchodní cena činí 440 Kč.

 

Barevné varianty podprsenky LISSA.

 

Svým střihem podprsenka dokonale respektuje anatomii ženského těla a je přizpůsobena ke všem sportovním aktivitám. Tvarované košíčky jsou z vnitřní strany podloženy funkčním materiálem ACTIVE (Coolmax od firmy DuPont), což zaručuje nejenom neprůhlednost podprsenky, ale také odvod potu na místech se zvýšenou potivostí. Na bocích a zádech je použita síťovina, také pro zlepšení odvodu potu. Materiál tvoří polyamid ( 80 %) a Lycra (20 %). Podprsenka je vhodná pro celoroční nošení, díky použitým materiálům je na těle velmi příjemná. Neškrtí, netáhne, je vzdušná a lehká (velikost 75B váží 33 g).

 

Podprsenka Sensor LISSA je velmi pohodlná.

 

Velkou výhodou podprsenky jsou ploché švy. Jak z estetického, tak praktického důvodu. Zajišťují neviditelnost podprsenky pod oblečením a nezpůsobují otlačeniny na ramenech a zádech pod batohem. Na podprsence nejsou žádná zapínání ani jiné plastové či kovové předměty. To považuji také za jednu z velkých výhod. Jakýkoli cvoček, zapínání nebo knoflík na oblečení se po celodenním nošení těžkého batohu ohlásí nepříjemnou otlačeninou, která může znepříjemnit další cestování.

 

Detailní pohled na ploché švy.

 

Podprsenku LISSA od firmy Sensor používám rok. Byla mi zatím vždy dobrým společníkem, ať už při letním putování po Rumunsku či zimních běžkách. Na materiálu se používáním doposud nic nezměnilo. Tvar stále drží, nezaznamenala jsem žádné výrazné opotřebení materiálu. Kamarádka Katka má tento typ podprsenky 3 roky. Tato doba aktivního používání se na materiálu podepsala. Došlo k prodírání v oblasti kontaktu s batohem (ramena, záda), švy a tvar ovšem drží. Její podprsenka se dá stále používat bez jakýchkoli změn na kvalitě a funkčnosti.

 

Další výhodou podprsenky, kterou v terénu jistě oceníte, je její rychlé schnutí. Propocená nebo vypraná podprsenka vám do pár hodin uschne a je připravena k dalšímu společnému zážitku. No vyzkoušejte sami :)

 

Návrat z přechodu rumunského pohoří Piatra Craiului do vesnice Pestera.

 

KLADY (+)
Anatomický střih
Tvarované košíčky podložené funkčním materiálem ACTIVE (Coolmax od firmy DuPont)
Materiál 80% polyamid a 20% Lycry (vzdušný, neškrtí)
Síťka na zádech a bocích dobře odvádí pot
Ploché švy
Váha (velikost 75B váží 33 g)
Rychle schne
Velký výběr velikostí a barevných kombinací
Dostupná pořizovací cena
Možnost dokoupit si klasické kalhotky nebo tanga

 

ZÁPORY (-)
Žádné nevýhody nebyly objeveny.

 

Firm a Sensor nabízí také kalhotky LISSA, buď klasického střihu, nebo tanga. Více informací na stránkách výrobce.

 

 

03. 02. 2011

Eva

svobodova.e@ursus.cz