Hannah Wrapper II

 

Tyto kalhoty jsou určeny pro široké použití při nejrůznějších sportovních aktivitách. Mít ve skříni nepromokavé kalhoty je základem snad každého outdoorového nadšence. Je jasné, že nikdo z nás dopředu neovlivní, jaké počasí vlastně bude a tak bychom měli dopředu počítat s tím, že nás může zastihnout silná přeháňka, bouřka nebo dokonce celodenní déšť. Právě pro tyto „náhlé“ případy jsou kalhoty naprosto ideální. Kalhoty osobně používám více než dva roky a zatím jsem s nimi velmi spokojen. Pojďme se na ně tedy podívat detailněji.

 

 

 

Váhu výrobce neuvádí, ale na to, že se jedná o celorozepínací a membránové kalhoty je velice přijatelná. Samozřejmě budou vhodnější pro zimní turistiku, tak jako v létě jsou zase ideální jakékoliv lehké a dobře sbalitelné kalhoty např. z GTX Paclite. Vraťme se však zpátky k popisovanému výrobku.

 

Kalhoty Hannah Wrapper II v akci. (Vysoké Tatry, březen 2008)

 

Firma používá pro své produkty membránu Climatic. Existuje celá řada typů této membrány, na kalhoty je však použitý nejkvalitnější materiál, který nese označení Climatic Extreme. V tomto případě se jedná o dvouvrstvý materiál, který je pro kalhoty zcela dostačující a jeho parametry to jenom dokládají. Vodonepropustnost 25 000 mm H2O, prodyšnost 25 000 g/m2/24 hod.). To jsou podle mého názoru opravdu výborné parametry pro nepromokavé membránové kalhoty. A co se týče prodyšnosti, tu si každý z Vás může „zvýšit“ sám, jednoduše si kalhoty rozepnete a je to.

 

Chůze s rozepnutými kalhotami se i při vyšších teplotách stává velmi příjemnou.

 

Žádnou bavlnu na kalhotách nehledejte, ta patří na výrobky pro úplně jiné použití. Velikosti k dostání jsou klasické, tedy v rozmezí S – XXL. Ještě jsem zapomněl na MOC. Ta oficiální je 3690,- Kč. Kalhoty však samozřejmě koupíte levneji, zejména pak na internetu. Většinou se jejich cena pohybuje těsně nad 3000,- Kč. Oproti výrobkům s membránami renomovanějších firem (př. GTX) jsou tedy výrazně levnejší a nutné dodat, že i plně splňují svůj účel.

 

Lukáš a já používáme již delší dobu Wrappery. Vašek má nižší model se zátěrem, který je však úplně dostačující pro naše aktivity. Jednoduše řečeno: Hannah kalhoty fakt umí...

 

Kalhoty Wrapper II se dříve daly sehnat pouze v jedné barevné kombinaci a to byla černá-šedá. Dnes sežete ve většině případů už jen modelovou řadu Wrapper III, která se vyrábí ve dvou barvách: černá-šedá a černá. Úplnou novinkou jsou potom kalhoty Wrapper, které firma vyrábí od letošní sezóny. Barevné kombinace jsou stejné, liší se pouze v malých detailech a možná i střihu. Tento nový model jsem však v ruce ještě neměl. I když na stránkách Hannahu ji najdete v kategorii „pánské oblečení“ jedná se v podstětě o univerzální kalhoty, které padnou i ženám. Mojí přítelkyni sice moc nesedly, záleží samozřejmě na Vaší postavě, ale zato si koupila nepromokavý model Irian od Hannahu, které ji sedly perfektně a překvapivě – jedná se opět o pánský model. Takže se nelektejte dopředu, pro koho jsou kalhoty určeny, ale raději si je pohodlně vyzkoušejte někde v obchodě.

 

Použití kalhot v zimě je naprosto ideální.

 

A jak teda kalhoty vypadají? Technické řešení je podle mě výborné. Kalhoty mají důležité součásti zejména pro jejich zimní využití. Nechybí vnitřní sněhové manžety, které jsou  nastavitelné (suchý zip, 2 cvočky). Ty Vám v zimě udělají nenahraditelnou službu, až se budete brodit čerstvým prašanem nebo mokrým sněhem. Samozřejmostí u tohoto typu kalhot je vysoce technický střih a také odepínací šle. Díky nim Vám kalhoty nikdy „nespadnou“. Navíc, pokud jste i štíhlí a kalhoty Vám úplně nesedí v pase, je tento problém vyřešen. Regulace v pase je díky cvočku a suchému zipu.

 

Další důležitou vlastností je to, že kalhoty můžeme rozepnout v celé své délce. Zakryté zipy YKK jsou samozřejmostí. A že chcete mít kalhoty rozepnuté, ale aby Vám volně „neplandaly“? I tento problém vyřeší postranní suché zipy po celé délce nohavic. Velmi vhodným doplňkem jsou i výztuhy na kolenech, na zadku a také na vnitřních bocích nohavic. Ty jsou nenahraditelné například při chůzi s mačkami, ale je nutné dodat, že většinou jsou kryty návleky. Kalhoty mají dvě prostorné přední kapsy, zipy kapes jsou opět zakryté. Celkové technické provedení je tedy vynikající. V současné době je používám já, pořídil si je i kamarád Lukáš a je s nimi rovněž spokojen.

 

Náš společný test kalhot proběhl při výpravě do Tater. Nijak jsme je nešetřili...

 

A závěrečné shrnutí? Kalhoty jsou ideální zejména pro zimní použití, ať už se jedná o turistické procházky přírodou, VHT nebo horolezectví. Odolnost, nepromokavost a velmi dobrá prodyšnost je na místě. Vynikající v tomto případě je i jejich pořizovací cena, která je výrazně nižší než u membránových výrobků jiných firem. Takže pokud chcete odolné kalhoty za vynikající cenu, neváhejte a běžte si Wrappery vyzkoušet. Třeba Vám sednou výborně jako mně a budete spokojeni.

 

25. 8. 2008

Martin
martin@ursus.cz