GoLite: Pursuit

 

V této minirecenzi se zaměříme na lehký víceúčelový batoh od firmy GoLite, který jsme v létě loňského roku otestovali pro firmu Rockpoint. Jedná se o univerzální, lehký batoh bez zbytečných technických detailů, který využijete při nejrůznějších outdoorových aktivitách. Díky svému "jednoduchému" zhledu jej použijete nejen v přírodě. Vyrábí se v několika barevných kombinacích. Jako "dámská" verze je dostupný ve světle modré barvě, pro pány se určitě bude hodit černá varianta. Testovaný produkt dodává na trh firma Rockpoint.

 

Batoh GoLite Pursuit se vyrábí v několika barevných variantách.

 

Další barevné varianty - tmavě červená a zelená.

 

Batoh Pursuit přesně odpovídá koncepci firmy GoLite - má jednoduchý vzhled a je velmi lehký.

 

Batoh GOLITE Pursuit patří díky svému objemu 50 l k univerzálním batohům, které lze využít pro běžnou turistiku, vícedenní pochody, ale i zimní sporty. V neposlední řadě se jedná o vhodný batoh pro alpinismus. Už na první pohled má jednoduché zpracování, nápadná je velká přední kapsa, do které lze uložit celou řadu potřebných věcí. Drobnosti lze uložit i do kapsy v horním víku batohu. Samozřejmostí jsou polstrované ramenní popruhy a také řada různých přezek pro nejrůznější přichycení materiálu. Obzvláště praktické jsou dvě malé kapsy na zip, které jsou součástí bederního pásu. Na první pohled zcela obyčejný zádový systém je vyztužen dvěmi hliníkovými tyčemi, které lze snadno vysunout. Batoh byl testován v průběhu června a července při nejrůznějších aktivitách. Použit byl při běžné turistice v Beskydech i na Slovensku, vysokohorské turistice i výškovém horolezectví v italských Alpách. Dále byl využit na školním vodáckém kurzu a nebo při vícedenních aktivitách. Jako ryze alpinistický batoh byl využit při výstupu na Ortler (3905 m). Nejvýznamnějším kladem je váha (1220 g), což je u 50 l batohu výborné. Dále je to zádový systém, díky kterému se batoh opravdu příjemně nosí. Velkou výhodou je nepromokavost, která je zajištěna dvěmi voděodolnými zipy a povrchovým zátěrem. Velké množství přezek umožňuje redukci objemu na minimum a také přichycení cepínů, teleskopických holí, lyží či jiných doplňků. Vhodné jsou dva reflexní pruhy na ramenních popruzích. Nevýhodou je absence bočního zipu pro lepší přístup do batohu a částečně i jemná lesklá povrchová úprava, která je velmi náchylná k oděrům. Celkově lze batoh zhodnotit jako univerzální, velice lehký a kvalitně zpracovaný.   

 

Batoh má jednoduché zpracování zad, přesto se výborně nosí.

 

V plné polní... (Ortles, Itálie)

 

Předností je určitě možnost výrazného zmenšení objemu batohu.

 

Na vrcholu Ortleru. (3905 m n.m.)

 

Na bederním pásu jsou objemné kapsy na zip. Celý batoh je pak opatřen jednoduchými přezkami.

 

Voděodolnost byla dostačující, jedinou nevýhodou je trochu větší náchylnost svrchního materiálu vůči oděru.

 

Za dva měsíce, kdy jsme batoh testovali, nedoznal materiál sebemenších změn, byl plně funkční a výborně se osvědčil i během našeho pobytu v Alpách. MOC činí 3390,- Kč (Rockpoint), ovšem ve slevě je možné je zakoupit za výhodnější cenu. Univerzální batoh Pursuit vřele doporučujeme nejen outdoorovým nadšencům.

 

 

Více informací nejen o výrobcích firmy GoLite se dozvíte přímo na jejich webu. Stačí kliknout na obrázek...

 

 

 

Testovaný produkt dodává na trh firma Rockpoint.

 

15. 02. 2010

Jana a Martin
sulganova.j@seznam.cz

martin@ursus.cz