minirecenze ledovcového šroubu Climbing Technology REVOLVE STEEL SCREW


O víkendu jsme v Tatrách měli možnost otestovat inovativní šroub do ledu od Climbing Technology REVOLVE STEEL SCREW. I když jsem přistupoval k této novince nejdříve trochu skepticky, tak mě mile, až přemile překvapila. Prvotní poznatky jsou perfektní a musím konstatovat, že převládla maximální spokojenost. Uvidíme, jak se osvědčí dále a potom napíšu podrobnější recenzi na tento testovací produkt.

Inovativní ledovcový šroub od firmy Climbing Technology (CT).
           Zde je výpis těch základních předností, které jsem měl možnost zaznamenat na prvním testování:
1.) krásná váha šroubu 175g při délce 15 cm (při délce 19cm pak 195g).
2.) možnost kombinace s karabinou opět odlehčuje váhu šroubu, protože již není potřeba expreska.
3.) plastová hlava se dobře drží a má větší moment otočení při prvotním zachytávání šroubu do ledu (než chytne závit). Chycení šroubu je tak mnohem rychlejší.
4.) dobré a jednoduché šroubování pomocí kličky.
5.) plastový klobouk je taky lepší pro vymrzání šroubu z ledu, jelikož je plast menším vodičem tepla než kovová hlava klasického šroubu.
6.) otočná podložka se smyčkou je vždy v poloze směrem dolů při úplném dotažení šroubu.
7.) v případě neúplného zašroubování šroubu odpadá nutnost použít prusík jak je na obrázku. Otočná podložka je vybavena gumou, která drží podložku vždy u ledu.
           Za mě tedy prozatím veliká spokojenost. Jedinou nevýhodou pro uživatele může být celkem drsná cena, ale při zohlednění všech pro a proti… je to na zváženou.

Použití šroubů v praxi. Na fotce uprostřed pak patrný rozdíl mezi klasickým šroubem, kde je při neúplném zašroubování nutné použít prusík a šroubem CT, kde tato nutnost odpadá.

Šrouby je možné koupit zde.

Autor recenze: Michal Miguel Hron