Napsali o nás...

   

Jaroslava Ševčíková, učitelka Základní školy Sychrov, Vsetín.

Cestovatelskou přednášku Honzy Husáka si nikdy nenechám ujít a to přesto, nebo právě proto, že sama moc necestuji. Ale když Honza vypráví o svých cestách, tak mám pocit, že jsem tam byla a dokonce cítím, že jsem si to skvěle užila! A vždycky je to úchvatný zážitek.
Líbí se mi, jak vnímá přírodu a jak ji umí zprostředkovat posluchačům a divákům, obdivuji jeho odvahu i respekt k přírodě a krajině, po kterých se toulá. Oceňuji, že nabízí i pohled na kulturu a život lidí v dané zemi. Je to prostě cestovatel s otevřenýma očima i srdcem, to se prostě pozná.

 

Jolana Juřicová, učitelka Střední zemědělské školy v Rožnově p. Radhoštěm.

Honza Husák již několikrát přednášel studentům na naší škole, a to o evropských horách a národních parcích a také o vodě v krajině. Jeho poutavý výklad obohacený o osobní cestovatelské zkušenosti a zážitky je pro studenty atraktivní a inspirativní. Jeho fotografie jsou úžasné a jedinečné. Vtáhnou Vás do míst, že je máte chuť navštívit.

 

Miroslav Kubín, zoolog Správy CHKO Beskydy, vedoucí Ekocentra Radhošť

Honzu jsem slyšel přednášet už mnohokrát. Je to člověk s neuvěřitelným darem strhnout pozornost svého publika. Je jedno, jestli je kolem něj patnáct posluchačů v terénu a nebo dvěstě lidí v sále. Jeho přednes je poutavý, hutný a vtipný. Svým podmanivým hlasem, osobními zkušenostmi i vlastními fotografiemi z dobrodružných výprav z okolí svého rodného kraje nebo z cest vzdálenějších jako jsou Špicberky, Island, Norsko nebo Rumunsko, mě vždycky dostane. Nejenže na jeho přednáškách člověk nikdy neusne, ale především se něco nového doví a je doslova napumpován inspirací a dobrou náladou. Po jeho předášce má člověk pocit, že cestování je hračka, že špatné počasí neexistuje a že stačí sbalit pár věcí do batohu, foťák, harmoniku a vyrazit do světa vstříc jedinečným zážitkům.

 

Ondřej Herzán, cestovatel, pedagogický zaměstnanec Lipky, Brno.

Honza Husák je vzdělaný a zcestovalý mladý muž, který dokáže svým přednáškám kromě odborné erudice vtisknout i neopakovatelného ducha nadšení. Přednášky s ním jsou inspirativní, nabité informacemi a současně zábavné, což dokáže v jedné osobě spojit málokdo. Jako dlouholetý pořadatel Cestovatelských střed na Masarykově univerzitě v Brně vím, o čem mluvím.

 

Jiří Jurečka, cestovatel, pracovník ČSOP Valašské Meziříčí.

Nejdřív máte pocit, že ten člověk pořád mluví. Když se v tom proudu slov po několika dnech trochu zorientujete, trpělivost přinese růže a vy zjistíte, že to má hlavu i patu, a nejednou i obratle. Honza Husák je milovník krajů dalekých i blízkých, všech druhů výzev a jakéhokoliv počasí, barometr dobré nálady a neúnavný chrlič inspirujících nápadů. Akceptováním jeho doprovodu na sebe přivoláváte desítky nejbizarnějších zážitků a po návštěvě jeho přednášky uprostřed noci v náměsíčném stavu vstáváte, nazouváte nejbližší obuv a vyrážíte někam do hor.

 

Jaroslav Koleček, post-doktorand Ústavu biologie obratlovců, Akademie věd ČR, Brno.

Honzu znám již léta jako velmi přátelského, kreativního, aktivního a celkově výjimečného člověka. Tyto jeho vlastnosti se skvěle doplňují s jeho vynikajícími prezentačními dovednostmi, schopností poutavě vyprávět a posluchače nadchnout. Měl jsem tu čest strávit z Honzou kromě nejrůznějších menších akcí také několik týdnů cestováním po Islandu. Ačkoli nebyl hlavním organizátorem, velmi program výpravy svými nápady, zkušenostmi, hudebními dovednostmi i smyslem pro humor obohatil. Zážitky z výpravy doplněné desítkami Honzových vynikajících fotek jsme společně na několika přednáškách prezentovali - s málokým se mi tak bezvadně spolupracovalo. Honza byl vždy perfektně připravený i po stránce propagační a všechny naše přednášky tak byly vždy plné spokojených návštěvníků.

 

Daniela Kosová, studentka geografie na Univerzitě Palackého, Olomouc.  

Díky Honzovi Husákovi se v Olomouci úspěšně rozjel cyklus cestovatelských přednášek Cestovatelské úterky. Jde o přednášky plné zážitků a zajímavých postřehů z celého světa, které se velmi brzy staly oblíbenými a hojně navštěvovanými nejen u studentů geografie a vášnivých cestovatelů, ale své fanoušky si získávají u širší veřejnosti. Právě přednášky Honzy Husáka patří mezi nejvyhledávanější, a to díky krásným fotkám, poutavému vyprávění a celkové připravenosti prezentací, které jistě motivují nejednoho posluchače. Také webové stránky skupiny Ursus jsou výborným zdrojem plným lákavých tipů na nevšední výlety.